شاهکار روسی !!

لامپ GM70 یکی از شاهکارهای روسی هست که برای مصارف AF ساخته شده . امپدانس پایین پلیت / ضریب تقویت حدود 6 و ضریب انتقالی دوبرابر نسبت به 211 در بین لامپهای پاور هم نوعش اون رو به بهترین لامپ پاور DHT تبدیل کرده !!

ضمن اینکه !! این لامپ فوق العاده خطی هست ودر کلاس A1 میتونه حدود 35 وات خالص توان تحویل بده !!

متاسفانه این لامپ در ایران خیلی کم یاب هست .

لامپهای روسی از نظر دقت و رعایت تولرانس و استفاده از قطعات و متریالهای مرغوب و دوام بالا بسیار مورد توجه هستند.

به غیر از چند مورد خاص که توسط کمپانی های متوسط روسی تولیدشده اند مابقی در مقایسه با تولیدات آمریکایی و اروپایی نه تنها کم و کسری نداشته حتی در بعضی موارد بهتر هم هستند . 

 به عنوان مثال :لامپ 6v6 روسی که با ریبرند ZAERIX هم شناخته شده از نظر کیفیت و دوام و داشتن صدای خوب قابل تحسین بوده و جالب اینکه روس ها برای گرید این لامپ از آبکاری طلا استفاده کرده اند !!

در چندین مورد مقایسه این لامپ با لامپهای جنرال الکتریک و سیلوانیا این لامپ هم جریان بالاتری داشت و هم ضریب انتقالی بالاتر و ....!!! لامپهای روسی از نظر مشخصات فنی بسیار نزدیک به هم بودند که حاکی از دقت بالا در ساخت اون و رعایت تولرانس با مقدار بسیار کم هست .

 

لامپ 6B4G نیز جزو همین شاهکارها هست که با دقت و کیفیت بسیار بالایی ساخته شده .

لامپ 6L6  روسیکه معادل 6L6GB هست  لامپ بسیار خوب وبا دوامی هست . البته گاها اشتباهی این لامپ با 6L6GC مقایسه میشه که مقایسه درستی نیست چر اکه از نظر ولتاژ و توان قابل تحمل یکی نیستن واستفاده از 6L6GB به جای 6L6GC باعث پایین اومدن توان و عمر لامپ 6L6GB خواهد شد.

6C33C هم جزو بهترین تولیدات روسی هست لامپی که در قسمت رگولاتور تغذیه میگ روسی کاربرد داشته !!

این لامپ به عنوان لامپ اوت پوت در ساختار سینگل میتونه توانی حدود 15 وات تحویل بده با یک OPT زیر یک کیلو اهمی !!

لامپهای روسی در مقایسه با تولیدات چینی متریال های بهتری استفاده میکنند و کیفیت بسیار بالاتری دارند. و این موضوع حتی در تولیدات جدید روس هم صادق هست به عنوان مثال کمپانی الکتروهارمونیکس روسی محصولات به مراتب بهتری نسبت به تولیدات چینی داره . 

 

/ 3 نظر / 196 بازدید
آرش

عارف جان لطفا در مورد GM70 یه کمی توضیح بده. فکر نمیکنم اینجا زیر 400 هزار تومان دستمون برسه.

آرش

خیلی ممنون از اطلاعات جالبی که مطرح کردی. با این اوصاف فکر میکنم ساخت پروژه با GM70 یه چالش خیلی بزرگ باشه و قطعا این لامپ لامپیه که صداگرفتن ازش کار هر شخصی نیست و احتمالا بخاطر قیمت بالایی که داره انتظار نمیره که اشخصاصی که کارهای بی ارزش با لامپ های 1000 تومانی انجام میدن، طی چند سال آینده دستی بر این لامپ ببرند. منتظر تصاویر پروژه 211 هستیم اگر تمام شده [پلک]

raaji

سلام من یه سری اطلاعات راجع به بلندگو ها و سیستم های صوتی و انواعشون لازم دارم . میخواستم ببینم شما اطلاعات یا منابعی در این زمینه دارید که منو راهنمایی کنید ممنون میشم.