ابتکار روسها در ساخت لامپ

لامپهای روسی در صنعت های فای جزو لامپهای مطرح بوده اند و روس ها  شاهکارهایی در این زمینه دارند . از بارزترین این تولیدات روسی میشه به لامپ بسیار معروف 6C33C اشاره داشت .

به شکل زیر دقت کنید .این شبکه ها همان گرید و اسکرین نوعی لامپ روسی به شماره 6P41C هستند . در این لامپ بجای اینکه این شبکه ها دور دو عدد میله راهنما بصورت مارپیچی نصب شوند . داخل یک قاب مستطیلی بصورت رشته های نازک موازی با هم چیده ونصب شده اند !

نکته قابل توجه آبکاری طلا روی این رشته ها هستش ! مطمئنا از نظر های فیدلیته از این لامپ انتظار بالایی داشته اند!

 

امروزه صدای تعدادی از آمپلی فایر های لامپی مطرح در دنیا به لطف  لامپهای روسی ایجاد میشه . چرا که هر لامپی نمیتونه خصوصیات های فیدلیته رو داشته باشه وصدایی ناب و استثنایی رو بوجود بیاره. همچنین هر آمپلی فایر لامپی  نمیتونه از هر لامپ ایده آل بهره برداری درستی بکنه. با این حساب هر آمپلی فایر لامپی واقعا همونی نخواهد بود که بتونه گوش حساس و دقیق مشکل پسندان های فای رو ارضا بکنه.وبه صرف اینکه آین آمپلی فایر لامپیه نمیشه ادعا های فای بودنشو داشت مخصوصا در تولیدات قدیم با لامپهای قدیمی !!

/ 6 نظر / 5 بازدید
علیرضا اقدمی

آمپلی فایر های لامپی چه مزیتی واقعا نسبت به ترانزیستوری دارن ؟

شکیبا

مطلب خیلی جالبی بود. منم یه کم با لامپ کار کردم ولی این نوعش برام تازگی داشت . موفق باشی

سهراب

استاد دستتون درد نکنه! دو روزه که این بلاگ رو کشف کردم و در حال خواندنش هستم. یک مقدار برای من که تازه وارد هستم و زیاد الکترونیک و برق هم نمیدونم سخت میشه بعضی وقت ها. اما در حد توان استفاده کردم. به هر حال وب لاگ خوبی است. می شد بخشی رو هم برای جواب دادن به سوال های اشخاص اختصاص داد شاید. من خودم در این لحظه این سوال رو دارم که مقداری بلند گو های قدیمی دارم مثل بی اند او s22 که چهار تاش رو ته انبار پیدا کردم و نمیدونم چه کارشون کنم. سالم هستند و آمپلی فایر ندارند. کانتکت های DIN مربوطه هم که پیدا نمیشه ظاهرا. بندازم دور؟ بفروشم؟ یک امپ بخرم؟ چه امپی بخرم؟ و این که در باره صفحه و گرامافون و ریل و این چیزا هم بنویسید بد نیست. ممنون، س.

آریا

اقا سهراب سلام.من یک جفت s35 دارم که متاسفانه خراب شده. فکر کنم سوخته باشه.اما چون یادگاری میخواستم درستشون کنم.اگه براتون امکان داره با 09376192707 تماس بگیرید.ازتون خیلی ممنون میشم.منتظرم

آریا

آقا سهراب اگه میشه شمارتون را برام ایمیل کنید . ariya950@yahoo.com

افشار

با سلام وعرض ادب من فروشنده لامپ روسی وامریکایی و اروپایی هستم .میخوام در جواب کسانیکه لامپ روسی را قبول ندارن بگم سازنده بلژیکی که ففط با لامپ روسی آمپلی فایر تولید میکنه و مشتریان زیادی هم داره درک وشعورش به اندازه این متخصص و استاد ایرانی که لامپ روسی را از من میخره وبه خلق الله چهار برابر میفروشه نیست. چون این شخص را کسی تو مغاز ه اش راه نمیده ولامپ بهش نمفروشه حالا با لامپ روسی دشمنی میکنه. به نظرم اسم خودتو باید عوض کنی .دلالی بیشتر بهت میاد تا متخصص hifi .اسم متخصص با خودت یدک نکش .فکر میکنم نگفته همه ترا میشناسند. با پوزش از استادان صدا وhifi