آموزش ساخت آمپلیفایر و سیستمهای صوتی های فای

ایمیل نویسنده وبلاگ : Arefff@gmail.com

لامپهای جدید بهتر و مطمئن ترند !
نویسنده : عارف - ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩
 

توهمی جالبی در مورد لامپ بوجوداومده که حاصل تبلیغات یا سوء تبلیغاته اینترنتیه

ورود لامپهای جدید مودیفای شده و اصلاح شده به دنیای های فای باعث شد تبلیغات گسترد ه ای در مورد لامپ بشه واین توهم در مورد لامپ بوجود بیاد که همه لامپها خوبن و صدای عالی میدن . لامپهای قدیمی و آمپلیفایرهای لامپی قدیمی با قیمت های بالا داره خرید وفروش میشن !!

 در واقع علت لامپی بودن آمپلی فایر های چند دهه پیش به این دلیل بود که آن زمان تنها تکنولوژی تولید آمپلیفایر قدرت لامپ خلاء بود  و لامپها و آمپلیفایر های آن زمان زیاد در کانون توجه های فای نبود چرا که آن زمان های فایی  به اون معنا وجود نداشت و با اختراع و تولید انبوه ترانزیستور لامپ ناچار به عقب نشینی شد !! 

بعد ها محققان با مودیفای و اصلاح ساختمان لامپها با استفاده از تکنولوژی بروزتر و آلیاژ های بهتر و محاسبات دقیق تر درصدد بالا بردن کیفیت پاسخگویی لامپها در های فای شدند که نتیجه هم موفقیت آمیز بود .

البته تعدادی از لامپهای NOS ( قدیمی استفاده نشده که بصورت نو در دسترس هست) که آن زمان برای مصارف نظامی و صنعتی با صرف بودجه بالا و دقت کم نظیر ساخته شده . هنوز هم در کانون توجه های فای دوستان هست . اما نه هر لامپ NOS !!

وحتی تعداد محدودی از این لامپها نسبت به تولیدات جدید فعلی برتری دارند . لامپی مانند 211 و یا 2A3 /330b

6922 ساخت کارخانه electro harmonix نمونه ای از این لامپهای تولید جدید هست با پایه های با روکش طلا این لامپ در آمپلیفایر های لامپی حرفه ای امروزی در پری ها در طبقه تقویت ولتاژ ..در طبقات تقسیم فاز ویا به عنوان بافر جهت تطبیق امپدانس استفاده میشود 

دارای دو تریود با بهره حدود 33 و توان 1.8 وات برای هر تریود . 

در تست و مقایسه ای که با نمونه های قدیمی این لامپ داشتیم این لامپ دارای میکروفونیک و نویز کمتر بود