آموزش ساخت آمپلیفایر و سیستمهای صوتی های فای

ایمیل نویسنده وبلاگ : Arefff@gmail.com

ترانزیستور یا لامپ ؟
نویسنده : عارف - ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩
 

 

این کلمه (یا) لفظ ابهام آمیزی هست . اگه یادتون بیاد زمان مدرسه موضوع انشاء این بود علم بهتر است یا ثروت ؟؟! و نکته مهمی که اون زمان ما متوجهش نشدیم همین (یا ) بود که مارو به اشتباه میانداخت . چرا ؟ چون نگاهمون تک بعدیه . وقتی درمورد یک موضوعی نظری یا اعتقادی داریم دوست داریم طرف مقابلمون حسابشو مشخص کنه یا با ما هم نظره یا مخالف ماست حالت سوم نداره . کسانی که قبول دارند حالت سومی هم هست که این دو میتونن کنار هم باشن اینها دارای نگاه چند بعدی و منطق هستند . این افراد براحتی با همه میتونن ارتباط برقرار کنند و  معمولا جذاب و دوست داشتنی هم هستند .

در مورد موضوع انشاء اون زمان هم ما به دلیل وجود (یا) بین دو کلمه علم و ثروت تصور میکردیم باید یکی رو انتخاب کنیم چرا که این (یا)  مفهومی رو غیر مستقیم به ما القاء میکرد که این دو کنارهم نمیتونن باشن که این باز ناشی از دید تک بعدی ما بود کمتری کسی رو سراغ دارم که تو انشاش نوشته باشه علم و ثروت با هم بهتر است . 

نکته مهم هم همینجاست که جرات اینو داشته باشیم که (یا) رو به( با )تبدیل کنیم .

این قاعده در همه امور صادقه . اینکه خیلی وقتها سوال پیش میاد ترانزیستور بهتره یا لامپ این ناشی از همون منطق تک بعدی ماهستش که مجبور میکنه یکی رو قبول و اون یکیو  ردش بکنیم . در مورد آمپلی فایر ها نتایج بسیار خوبی هم با ترانزیستور گرفته شده هم با لامپ منتها لامپ بدلیل تازگی اون برای خیلی ها و سادگی مداراتش باعث شد تا مدتی درمورد لامپ بنویسم و علاقمندانو تا مرحله ساخت چند پروژه لامپی با لامپهای جدید و بروز که خودشون ایشالا تهیه خواهند کرد همراهی کنم تا بتونم یه جورایی جوابگوی محبت مخاطبان نازنین وبلاگ باشم.

در این وبلاگ مطالبی در هر دو مورد :ترانزیستور ولامپ خواهید داشت و بسته به سلیقه خودتون میتونید انتخاب کنید که چی بسازید. 

پس هم ترانزیستور بهتر است هم لامپ