آموزش ساخت آمپلیفایر و سیستمهای صوتی های فای

ایمیل نویسنده وبلاگ : Arefff@gmail.com

سینگل پرقدرت با لامپی بسیار زیبا !!
نویسنده : عارف - ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٠
 

مهمترین وجه تمایز و تفاوت لامپ نسبت به ترانزیستور و یکی از مهمترین دلایل توجه آدیوفیل های با تجربه به مقوله لامپ. امکان ساخت آمپلی فایر های سینگل انده که در کلاس A واقعی کار میکنه. 

امکان ساخت پوش پول در کلاس AB واقعی هم از قابلیت های قوق العاده لامپ هست 

لامپ ها قدرت کمتری در سینگل نسبت به پوش پول ایجاد میکنند (معمولا کمتر یا مساوی نصف ) بنابراین داشتن بلندگو با حساسیت بالا برای گرفتن صدای کافی از سینگل های کم وات امر ضروری و اجتناب ناپذیره جدا از اینکه میزان نویز و هوم و .. در بلندگوهای حساسیت بالا محسوس تره  و.....!!

سینگل ها علی رغم داشتن مشکلاتی از قبیل عمر کم لامپ و اتلاف انرژی زیاد و... بدلیل یکپارچه بودن تقویت کنندگی در تمام سیکل موج صوتی و ثابت بودن مقدار دیستورشن در وات های مختلف و بالا بودن هارمونیک های دوم و.. بسیار مورد علاقه آدیوفیل های حساس و مشکل پسند هستند 

مشکل قدرت کم در سینگل ها باعث شده تا علاقمندان به لامپهای پرقدرت برای گرفتن  قدرت بیشتر رو بیارند یکی از این لامپها 250th هست !!

ببینید این لامپ زیبارو :

 

مشخصات فنی :

حداکثر ولتاژ پلیت : 4000 ولت !!!

حداکثر جریان پلیت : 350 میلی آمپیر

حداکثر توان پلیت 240 وات !!

نسبت تغییرات جریان پلیت به ولتاژ گرید : 5600 میکرو آمپر

بهره ولتاژ : 37

 

در حالت سینگل های اند میشه آمپلی فایر با توان 80 وات در کلاس A واقعی ساخت !!

یک سینگل واقعا زیبا رو از 250th ببینید :

فیدبک های بسیار مثبتی از آدیوفیل ها در وب مبنی بر صدای گرم و  وضوح وساند استیج این لامپ هست . منتها شکل نا متعارف و جثه بزرگ اون کمی کار با این لامپو مشکل میکنه علاوه از اینکه ولتاژ کار نیز خیلی خیلی بالاست .

استفاده از ترانس 6000 اهمی در حالت پوش پول نشان از پایین بودن مقاومت داخلی این لامپو داره به همین دلیل صد در صد در سینگل صدای فوق العاده خواهد داشت